O nas

Browar Błonie Sp. z o.o. jest liderem grupy kapitałowej, w skład której wchodzą ponadto Inne Beczki SA oraz Piwny Projekt Sp. z o.o. Spółka powstała w celu realizacji inwestycji związanej z budową browaru produkcyjnego.

Browar Błonie powstał w 2018 roku z inicjatywy założycieli spółki Inne Beczki SA, która od 2013 roku opierała swój rozwój na produkcji kontraktowej. W 2016 spółka Inne Beczki SA zdecydowała się na publiczną emisję akcji, dzięki której pozyskała 400.000,00 PLN przy wsparciu 757 akcjonariuszy.
Akcja Browar www.akcjabrowar.pl trwała zaledwie 11 dni. Takiego wyniku nie powtórzyła później żadna polska spółka, starająca się o środki w tzw. crowdfundingu udziałowym. Początkowym celem Akcji Browar była budowa mikrobrowaru. W perspektywie kolejnych lat planowana była budowa browaru, zapewniająca pełną samowystarczalność.

W 2017 roku spółce udało się pozyskać inwestora strategicznego związanego z browarem „WhyDuck?”.
Dzięki połączeniu potencjału obu stron, w ciągu niespełna roku, powstał najnowocześniejszy browar rzemieślniczy w Polsce. Browar Błonie zamierza nie tylko rozwijać własną produkcję, ale też stanowić nowoczesną platformę do warzenia piwa dla innych browarów rzemieślniczych.

Browar Błonie to najnowocześniejsze w Polsce miejsce do produkcji piwa rzemieślniczego. Docelowe moce produkcyjne w aktualnej infrastrukturze to około 5 mln litrów piwa rocznie. Piwa warzonego w precyzyjnie zaplanowanych rygorach technologicznych, zapewniających bezkonkurencyjną jakość, dużą efektywność oraz pełną powtarzalność. Browar Błonie wprowadza ponadto szereg nowości i usprawnień na naszym rynku piwa rzemieślniczego: zaawansowaną technologicznie linię do rozlewu w puszki, pasteryzację piwa w kegach czy system ERP zarządzający browarem.

W oparciu o zaawansowane rozwiązania technologiczne chcielibyśmy umacniać naszą pozycję lidera piwnej rewolucji. Pragnęlibyśmy ponadto tworzyć miejsce dla wymiany doświadczeń, kreowania nowych rozwiązań oraz promowania najlepszych wzorców i wspierania nowatorstwa.

Jesteśmy zainteresowani wsparciem dla rozwoju pozycji rynkowej polskich piw rzemieślniczych, przyczyniając się tym samym do zwiększenia świadomości konsumenckiej. Mamy ambicje stać się ważnym punktem na polskiej – a może i nie tylko – mapie browarów rzemieślniczych. Chcemy dawać wsparcie dla rozwoju i konsolidacji tego rynku.